Son dakika transfer haberi: Mauro Icardi, 100 milyon Euro’yu reddedip rekor maaşla Galatasaray’ı seçti

Galatasaray formasıyla geride kalan döneme damga vuran Mauro İcardi 1.5 aylık sürecin akabinde sarı kırmızılılar ile mutabakata vardı. Suudi Arabistan’dan gelen 100 milyon Euro’luk teklifi beklemeye alan Arjantinli yıldız hayat arkadaşı ve menajeri Wanda Nara ile birlikte tercih hakkını bir sefer daha Galatasaray’dan yana kullandı. Pekala Cimbom, Suudi Arabistan’dan gelen astronomik teklife rağmen golcü futbolcuyu nasıl ikna etti? İşte ayrıntıları…

SUUDİ ARABİSTAN’DAN GELEN YILLIK 25 MİLYON EURO’LUK TEKLİFİ KABUL ETMEDİ

Ailesiyle 1.5 aydır tatilde olan Mauro İcardi için Galatasaray iki gün evvel yeni bir atak daha yaptı. Arabistan’dan yıllık 25 milyon Euro teklif alan İcardi, sarı kırmızılı ekipte memnun olması sebebiyle ailesiyle birlikte bu teklife olumlu karşılık vermemişti. İcardi ‘evet’ dese PSG, Suudiler’den 25 milyon Euro bonservis bedeli alacaktı. Fakat hem Wanda Nara hem de Mauro İcardi, Arabistan opsiyonuna cazip sayıya karşın hiç sıcak bakmadı. Daima Galatasaray ile yeterli kaidelerde mutabakat yeri aradı.

SARI KIRMIZILI KULÜP BEKLENEN ARTIŞI YAPINCA İCARDİ-NARA ÇİFTİ ‘TAMAM’ DEDİ

Galatasaray ise Arjantinli yıldıza 2 hafta evvel 7.5 milyon Euro’dan 3 yıllık mukavele teklif etti. Arabistan cephesinden önerilen sayı nedeniyle İcardi ve ailesi gönlü Galatasaray’da olsa da sarı kırmızılılardan artış bekledi. Ve Galatasaray iki gün evvel İcardi’ye imza attırmak için teklifini revize etti. Türk futbolu ve Galatasaray tarihindeki en güzel teklif, attığı gollerle 23. şampiyonluğu getiren İcardi’ye yapıldı.

Başarı bonusları ile birlikte 10 milyon Euro’dan bu kere 3+1 yıllık kontrat önerildi ve hem Wanda Nara hem de İcardi bu teklifi kabul etti.

GEÇEN YIL 6 MİLYON 750 BİN EURO’LUK FİYATININ 750 BİN EURO’SU ÖDENDİ

Şimdi İcardi Türkiye’nin en yüksek maaş olan oyuncusu olarak tarihe geçmeye hazırlanıyor. Yıldız futbolcu geride kalan dönem 6 milyon 750 bin Euro alırken bu sayının 6 milyonunu PSG, 750 bin Euro’sunu G.Saray karşılamıştı. İcardi için G.Saray idaresi PSG Kulübü’ne de 10 milyon Euro bonservis bedeli önerdi. Fransız temsilcisi daha yüksek bir sayı talep etse de Arjantinli futbolcunun sarı kırmızılılara ‘evet’ demesinin akabinde bu talebinden vazgeçerek 10 milyon Euro’yu kabul etti. Bu ortada teknik yöneticisi Okan Buruk, İcardi ile görüşecek ve yeni dönem çalışmaları, ekibe katılma tarihini netleştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir