“O aramızda dolaşan bir şeytan” Çöpe attığı pizza kutusu ele verdi, 13 yıl sonra ilk tutuklama!

Long Island’ın güneyinde yer alan kıyıda 2010 yılından itibaren 8’nin bayan olduğu belirlenen en az 10 insan kalıntısı bulundu. Vahim cinayetlerle ilgili birinci tutuklama ise 13 yıl ortadan sonra gerçekleşti.

Yetkililer insan kalıntılarının bulunduğu alanda çalışma yapıyor/AP

ABD’li yetkililer 59 yaşındaki Rex Heuermann isimli şahsın 2009 ve 2010 yıllarında öldürülen 3 bayanın cinayetiyle irtibatlı olarak gözaltına alındığı ve hakim karşısına çıkacağını duyurdu.

İnsan kalıntılarının bulunduğu Gilgo plajı yakınlarındaki bir kasaba olan Massapequa Park’ta yaşadığı öğrenilen zanlı perşembe gecesi Manhattan’da yakalandı.

Zanlının öldürdüğü düşünülen Amber Costello, Melissa Barthelemy, Megan Waterman isimli kurbanların hepsinin 20’li yaşlarda genç bayanlar olduğu öğrenildi.

“O ORTAMIZDA DOLAŞAN BİR ŞEYTAN”

Suffolk İlçe Bölge Savcısı Ray Tierney gazetecilere verdiği demeçte, polislerin Heuermann’ı geçen yıldan beri nezaret altında tuttuğunu ve lakin tekrar saldırma ihtimaline karşılık kamu güvenliğini sağlamak ismine tutuklama kararı verdiklerini duyurdu.

Suffolk Emniyet Müdürü Rodney Harrison ise hususa ait basın toplantısında çok daha sert kelamlar kullandı ve Heuermann için ‘O ortamızda yürüyen bir şeytan. Aileleri yıkan bir vahşi’ dedi.

EVİNDE ARAMA YAPILDI

Long Island’ta doğup büyüyen zanlının 1994 yılından beri sahibi olduğu RH Consultants & Associates şirketinde mimarlık işleri yürüttüğü öğrenildi.

ABD medyası zanlının telefon ve bilgisayarındaki verilen ele geçirildiğini ve Massapequa Park’taki konutunda arama yapıldığını belirtiyor.

Kurbanlardan Jessica Taylor ve Shannan Gilbert

ÇÖPE ATTIĞI PİZZA KUTULARINDAN DNA ÖRNEĞİ ALINDI

Savcı Tierney, Heuermann’ın takip edildiği mühlet boyunca 92 ateşli silah ruhsatı sahibi olmak, kullan-at telefonlar kullanmak, geçersiz kimlik bulundurmak üzere birçok kırmızı bayrak gösterdiğini belirterek davanın zanlının çöpe attığı pizza kutularından alınan DNA örnekleri, telefon bilgileri ve aracının öldürülen bayanlardan birinin konutunda görülmesine dayandığını belirtti.?

Yetkililer zanlının 3 bayanın dışında dördüncü bir cinayetle daha suçlanabileceğini ve bu husustaki isimli tıp çalışmalarının devam ettiğini bildirdiler.

Heuermann’ın avukatı Michael Brown Cuma günü Riverhead’deki eyalet mahkemesinde müvekkilinin hatasız olduğunu argüman etse de,

-Zanlının DNA’sı kurbanların üçünün bedeninde bulundu

-Kurbanlardan birinin bedeninde Heuermann’ın saç teli bulundu.

-Kullan-at telefonlardan yapılan aramalar kurbanlarla eşleştirildi.

-Heuermann’ın Chevrolet kamyoneti, bir şahit tarafından tespit edilen kuşkulu araçla eşleşti.

Heuermann’ın çöpçatan sitelerinden alınan görüntüleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir