Marek Hamsik futbolu bıraktığını açıkladı

Trabzonspor’un 35 yaşındaki yıldızı Marek Hamsik emekli oluyor. Deneyimli oyuncu düzenlediği basın toplantısında dönem sonu futbolu bırakacağını açıkladı.

“Oynadığım tüm kulüplere bana bu bahtı verdikleri için teşekkür ederim.” diyen Slovak oyuncu, “Aileme ve yakın arkadaşlarıma her vakit yanımda oldukları için teşekkür etmek istiyorum. Benim için kusursuz seyahatti, artık bu seyahatin sonlarına gerçek geliyorum.” tabirlerini kullandı.

Futbolda en bedelli kulüpler belirli oldu: Tepe değişmedi

Kariyerindeki ilk lig kupasını Trabzonspor’da kazandı

Uzun yıllar Serie A’da Napoli forması giyen ve kulüp efsaneleri ortasına giren Marek Hamsik, Maviler’de lig şampiyonluğu yaşayamadı.

Yıldız oyuncu Trabzonspor’a imza attığı birinci sezon Süper Lig şampiyonluğu yaşadı. Bordo mavililerde ikinci dönemini yaşayan Hamsik dönem sonu futbolu bırakıyor.

HAMSİK’İN KARİYERİ

Futbol hayatına ülkesinin RSC Hamsik Akademisinde başladı. Yıldız oyuncu daha sonra Bratislava, Slovan Bratislava ve Brescia alt yapılarında oynadı. 17 yaşında A gruba yükselen Hamsik, 2007’de Napoli’nin yolunu tuttu. Mavilerde yaklaşık 12 dönem top koşturan Hamsik, 14 Şubat 2019’da Çin Ligi’ne transfer oldu.

Çin’in Dalian Pro kadrosunda yaklaşık 2 dönem oynayan Hamsik daha sonra İsveç grubu Göteborg’a transfer oldu. 4 ay burada kalan Slovak oyuncu 1 Temmuz 2021’de Trabzonspor’un yolunu tuttu.

Trabzonspor’da 2 dönem geçiren yıldız oyuncu Süper Lig ve Muhteşem Kupa şampiyonlukları yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir