INVEO Portföy’de üst düzey atama


Inveo Yatırım Holding’in iştiraki olan Inveo Portföy Yönetimi A.Ş.’de üst düzey atama gerçekleşti. Inveo Portföy Genel Müdürü olan Halim Çun, 15 yıldır sürdürdüğü görevini sektörün saygın ismi Kubilay Özalp’e devretti.

 Inveo Yatırım Holding’in iştiraki olan Inveo Portföy Yönetimi A.Ş.’de üst düzey atama gerçekleşti. Kuruluşundan bu yana Inveo Portföy Genel Müdürü olan Halim Çun, 15 yıldır sürdürdüğü görevini sektörün saygın ismi Kubilay Özalp’e devretti. Genel Müdürlük bayrağını devreden Halim Çun, görevine Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak devam edecek. 

Yeni dönemde Inveo Portföy; rekabetçi getiri performansı, inovasyon ve dijital dönüşümü kapsayan bir liderlik yolculuğunu hedefleyecek. 

Geçtiğimiz yıl varlık büyüklüğünü %384 artırarak 5,8 Milyar TL’ye ulaştıran ve ihraç ettiği yatırım fonu sayısını iki katına çıkaran Inveo Portföy’ün Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Halisdemir, üst düzey atamaya ve sektöre ilişkin yaptığı açıklamada, “Halim Çun ve Kubilay Özalp’e görevlerinde başarılar diliyorum. Sayın Çun katkılarını sürdürürken, Sayın Özalp’in katılımıyla güçlenen kadromuzu yenilikçi hedeflerimiz doğrultusunda zenginleştirmeye devam edeceğiz. Kurum olarak tematik fon pazarında gerçekleştirdiğimiz atılımları, yeni nesil gayrimenkul ve girişim sermayesi fonlarımızla sürdüreceğiz.” dedi.

Inveo Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Onur Topaç, “Halim Çun ve Kubilay Özalp’e en iyi dileklerimi sunuyorum. Önümüzdeki dönemde güçlü ekosistemimizin yarattığı sinerjiyle, yatırım fonları dikeyinde dijitalleşmeye yönelik açılımlara devam edeceğiz.” dedi. 

 

Kubilay Özalp Hakkında 

 1973 İstanbul doğumlu olan Kubilay Özalp, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamasının ardından Zicklin Business School’da MBA derecesi almıştır. 

Profesyonel kariyerine 1996 yılında başlayan Özalp, Yapı Kredi Portföy’de Emeklilik Fonları ve Alternatif Yatırım Ürünleri bölümlerinde Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiş, Tacirler Portföy ve Re-Pie Portföy’de üst düzey yöneticilik yapmıştır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir