Emre Belözoğlu: Çeyrek finale kalacak gücümüz var

Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Konferans Ligi A Kümesi son maçında İskoçya kadrosu Hearts’ı 3-1’lik skorla mağlup etti ve başkan olarak son 16 grup ortasına kaldı. Karşılaşmanın akabinde Medipol Başakşehir Teknik Yöneticisi basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Son 16 çeşidine kaldıkları için memnun olduklarını söyleyen Emre Belözoğlu, birinci amaçlarını gerçekleştirdiklerini artık çeyrek finali hedeflediklerini lisana getirerek, “Tüm futbolcu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. 12. maçımızı oynadık. Çok kıymetli işler yaptılar. Buraya gelene kadar kümedeki maçlarda herkes elinden geleni yaptı. Bu türlü bir oyuncu kümesinin teknik yöneticiliğini yapmak çok keyifli. Bir arada gelişiyoruz, öğreniyoruz. Birebir vakitte ülkemize de katkı sağlamak oyun manasında bedelli işler yaptı arkadaşlar. Memnunuz. Bunu daima bir arada yaptık. Daima bir arada başardık. İnşallah yolun devamında finaller, çeyrek finaller yaşarız. Birinci gayemizi başardık” biçiminde konuştu.

“Bu oyuncularla kazanılacak maçlar, kupalar var”

Son 16 muvaffakiyetinde en büyük hisse sahibinin oyuncuları olduğunu aktaran Belözoğlu, “Hayatımın merkezine futbolu koydum. Futbolculuğumda da böyleydi, kazanmayı daima sevdim kaybetmeyi sevmedim. Teknik yöneticilikte de bu türlü bir mesleğim olsun istiyorum. Daima berber çalışıyoruz. Bu oyuncularla kazanılacak maçlar var, kupalar var. Hiçbir teknik yönetici tek başına bir şeyi başaramaz. En uygun teknik yönetici de olsanız yüzde 20’si 30’u sizde bitiyor. Geri kalan yüzde 60-70 oyuncularda. Benim için de çok büyük artı oldu mesleksel manada. Baktığınızda bir seneyi geçtik. Onların ortasında olmak çok keyifli ve gurur verici. Daima birlikte başardık. En büyük hisse sahibi oyuncularım” değerlendirmesini yaptı.

“Çeyrek finale kalacak gücümüz var”

“Kupayı kazanmak için önünüzde 4 ekip kaldı neler hissediyorsunuz?” formunda yöneltilen soruya Emre Belözoğlu, “Çeyrek final amacımız. 4-3 kadro olarak değerlendirmiyoruz. Çeyrek finale kalacak gücümüz olduğunu düşünüyorum. Rakip kim olursa olsun yeterli hazırlanırsak her kadroyla baş başa oynayacak gücümüz var. Bunu inşallah Avrupa’da devam ettirir ülkemize puanlar kazandırmayı sürdürürüz” diye yanıt verdi.

“Başakşehir’in ligdeki hedefi her vakit Avrupa’da çaba etmek oldu”

Ligde de düzgün bir gidişata sahip olduklarını söyleyen Belözoğlu, “Başarının hududu yok. Başarıyı kendinize gaye belirleyip, hudut göremezsiniz. Grup olarak da kişisel olarak da olmaz. Bizim evvelki amacımız 16 idi artık çeyrek finale kalmak. Ligde Başakşehir’in her vakit emeli Avrupa’ya kalmak oldu. Biz en üstte kalıp, büyüklerle yarışıp kendi oyun gücümüzle onlarla sahanın içinde çaba edebileceğimizi göstermeye devam edeceğiz. Ligde de uygun ilerliyoruz. Hedeflerim her maçı kazanmak için oynamak” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir