Bakan Uraloğlu açıkladı! Güney Çevre Yolu için acil kamulaştırma yapılacak

Cumhurbaşkanı’nın imzası ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nce Trabzon Güney Etraf Yolu Akçaabat Geçişi (Darıca-Yıldızlı arası) Yolu Projesi kapsamında çabuk kamulaştırma yapılacağına ait karar, Resmi Gazete’de yayınlanıp, yürürlüğe girdi. Bakan Uraloğlu, çalışmaların devam ettiği Güney Etraf Yolu projesini bir an evvel tamamlayıp, hizmete açmak için tez kamulaştırma kararı çıkartıldığını açıkladı. Hususa ait yazılı açıklama yapan Uraloğlu, “Güney Etraf Yolu Projesi üzerinde bulunan kimi alanlar için acil bir formda kamulaştırma kararı aldık. Güney Etraf Yolu, bizim için önem arz eden bir yol projesidir. Yan yol ilişkileri ile bir an evvel tamamlayarak hizmete sokmak istiyoruz” dedi.

Kamulaştırma kararı sonlarına giren bölgeleri de belirten Uraloğlu, şunları kaydetti: “Karar ile Trabzon Güney Etraf Yolu Akçaabat girişi (Darıca-Yıldızlı) ortası yolu projesi kapsamında, Özmersin, Akçakale, Salacık, Yeniköy, Darıca, Kavaklı, Çolaklı, Nefsipulathane, Ortamahalle, Yenimahalle, Demirci, Dürbinar, Kaleönü, Sarıtaş, Kayalar, Yaylacık, Osmanbaba, Söğütlü ve Yıldızlı mahalleleri sonları içerisinde bulunan birtakım taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından tez kamulaştırma kararı alındı.”

‘TRABZON’A EN FAZLA YATIRIM YAPAN BAKANLIĞA SAHİBİZ’

Trabzon’a, bakanlık olarak 20 yıllık süreçte 29 milyar 344 milyon TL’lik yatırım atakları yaptıklarını da kaydeden Uraloğlu, “Trabzon’a 10 bakanlık ortasında en fazla yatırım yapan bakanlığa sahibiz. Sayın Cumhurbaşkanı’mız Trabzon’a çok değer veriyor. Biz de bunu çok güzel bildiğimiz için yatırımlarımıza kıymet veriyoruz. Hatta önümüzdeki periyotta Süratli Tren ve Hafif Raylı Sistem Projeleri’ni hayata geçirmeyi planlıyoruz. Trabzon, tarihî bir kıymete sahip bir kent. Ulaşım aksındaki tek eksiği; demir yolu. Bu projelerde hayata geçtiği takdirde, Trabzon 4 aska sahip olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir