Alper Taş kimdir, nerelidir? Alper Taş neden gözaltına alındı?

Alper Taş, 1967 yılında Rize’de doğdu. Üniversiteye kadar olan tahsilini Pazar’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Üniversiteye kadar olan tahsilini Pazar’da tamamladı. Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin kuruluşunda bulundu. Partide Beykoz ilçe yöneticiliği, İstanbul Vilayet Örgütü yöneticiliği, İstanbul İl Başkanlığı, Parti Meclisi üyeliği ve Genel Lider Yardımcılığı misyonlarını yürüttü. 20 Haziran 2009 tarihinde yapılan 6. Olağan Büyük Kongre’de Genel Başkanlığa seçildi. 11 Haziran 2012 tarihinde yapılan ÖDP Kongresi’nde eş başkanlık modelinin kabul edilmesi sonucunda Bilge Seçkin Çetinkaya ile birlikte eş başkanlığa seçildi. 13 Mart 2016 tarihinde ÖDP’de liderlik modelinin Başkanlar Kurulu olarak kabul edilmesi üzerine 5 kişilik Başkanlar Kurulu üyeliğine seçildi. 2019 Türkiye yerel seçimlerinde Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nden istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldı ve Beyoğlu belediye lider adayı olduysa da seçilemedi. Seçimlerden sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek yine Özgürlük ve Dayanışma Partisi üyesi oldu.

ALPER TAŞ EVLİ Mİ?

Alper Taş Füsun Taş ile evlidir.

ALPER TAŞ NEDEN GÖZALTINA ALINDI?

Cumartesi Anneleri/İnsanları’nın 2018 yılındaki 700’üncü hafta buluşmasında gözaltına alınan 46 kişinin yargılandığı davanın 5’inci duruşması bugün Çağlayan Adliyesi’nde görüldü.

Duruşma öncesi Çağlayan Adliyesi’nde yapılmak istenen basın açıklaması Kâğıthane Kaymakamlığı’nın kararı münasebet gösterilerek engellendi. Cumartesi Anneleri’ni abluka altına alan polis müdahalede bulundu.

SOL Parti PM üyesi Alper Taş ve DİSK Basın-İş Genel Başkanı Faruk Eren’in de ortalarında bulunduğu 14 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir