AFAD’ın evrak bölümünde ‘şüpheli’ yangın çıkmıştı! Kılıçdaroğlu: Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılara müdahalede yetersiz kalmakla suçlanan Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’nın (AFAD), Ankara’daki merkezinde bu sabaha karşı kuşkulu bir yangın çıktı. AFAD’ın evrak kısmında çıktığı öğrenilen yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü. Olaya ait savcılık soruşturma başlattı.

İtfaiyenin yanı sıra Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Olay Yeri İnceleme Takımları de yangının çıktığı kısımda incelemelerde bulundu.

Savcılık, polise güvenlik kamera kayıtlarına el konulması talimatı vererek, imgelerin incelenmesini istedi. Bilhassa evrak kısmından ayrılan son şahısların kuşkulu olarak tabirinin alınması talimatı verildi. Ayrıyeten olayı gören AFAD vazifelileri şahit olarak dinlenecek. Polisler ayrıyeten, yangının çıktığı kısımdaki evrakların ne tıp evraklar olduğunu da araştırıp rapor hazırlayacak.

KILIÇDAROĞLU’NDAN AFAD PAYLAŞIMI

Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da AFAD’daki kuşkulu yangınla ilgili toplumsal medyadan paylaşım yaptı.

Şüpheli yangın haberini alıntılayan Kılıçdaroğlu, “Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen:)” sözlerini kullandı.

AFAD, TENKİTLERİN ODAĞINDA

AFAD, 6 Şubat tarihli sarsıntılara müdahale nedeniyle tenkitlerin odağındaydı. Bilhassa yangına geç müdahale edildiği, askerin yardıma geç çağrıldığı bu tenkitlerin başında bulunuyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir